Antiphonaire dominicain. Ile de France ou... - Lot 139 - Eric Pillon Enchères

Lot 139
Estimation :
4500 - 5000 EUR
Result : 17 000EUR
Antiphonaire dominicain. Ile de France ou Nord de la France , , [vers 1270-1280]. Petit in-folio, parchemin, 340 x 243 mm., IV papier + 352 pp., justification 292 x 185 mm. avec portées, écriture textura à l'encre brune, p. 114 blanc, incomplet du début et de la fin, quelques lacunes dans le texte – Reliure basane marbrée XVIIIe siècle. TEXTE P. 1 Ad primam et dias horas P. 13 Dominica in octovum Pasche Sabbato procedenti ad vesperas super psalmos. Ant. P. 26 In vigilia ascencionis P. 63 Sequentes ant [?c] dicente diebus sabbatorum ad [?c] vel ad me. Usque ad feste Augusti. Ad vig. Ant. P. 82 Dominica primo octobris sabbato precedentis P. 102 Dominica XXIIII ad benedictione P. 103 In anniversario dedicatione suivi de Tempore ressurrectionis. P. 115 In communi unius apostoli vel evangeliste in Pascali. P. 118 In communi unius martires et confessor in Pascali Tempore P. 120 Beati Petri P. 124 Philippe et Jacobi P. 140 Memoria de coron. P. 145 Sancti Johannis, Beati Dominici P. 150 S. Johannis P. 160 Memoria de sancto Johanne P. 170 In commemoratione sancti Pauli P. 179 Memoria s. Petri, In festo s. Pauli P. 180 Se Marie -Madeleine P. 190 Sancti Jacobi apostoli P. 191 S. Stephani protomartyr P. 194 In festo beati Dominici P. 203 Sancti Laurent mr P. 212 M. ad sancto Dominico ead sancto Tyburto P. 222 Sancti Augustini episcopi P. 232 Per oct. Beati Augustini P. 239 In festivitate omni sancto P. 255 Sancti Martini epi. P. 265 In festo sancte Cecilie P. 282 In communi unus vel plurimorum apostolorum et tempus pascale P. 334 Dominica post trinitatem ymnus P. 343